İsrail teyakkuzda: Okullar tatil edildi, kısıtlamalar getirildi

İsrail'in İran'ın Suriye'deki elçilik binasını vurmasının ardından misilleme saldırısı endişeleri artıyor. İsrail'de okullar iki gün tatil edildi.

AA | Abone ol

İsrail ordusu, tehdit değerlendirmesinin ardından ülke saatiyle bu gece 23.00'ten itibaren iki gün boyunca geçerli olacak güvenlik talimatlarını açıkladı.

Güvenlik uygulamaları kapsamında İsrail genelinde okullar iki gün tatil edildi. Ülke genelinde uyarı yapılan yerler hariç bin kişiye kadar toplanmaya izin verildi, açık havada çalışmaya ve işyerlerine ise kısıtlama getirilmedi.

Gazze Şeridi'nin çevresindeki bazı bölgelerde açık havada 100, kapalı mekanlarda 300 kişiye kadar toplanılabileceği belirtildi.

"Çatışma riskinin yüksek" olduğu belirtilen kuzeydeki bölgelerde açık havada 30, kapalı mekanlarda 300 kişiye kadar toplanılmasına izin verildiği, Gazze Şeridi ve kuzeydeki plajların kapatıldığı kaydedildi. Her iki bölgede de yakınlarda güvenli sığınak bulunması halinde açık alanda veya iş yerlerinde çalışılabileceği belirtildi.

Güvenlik uygulamalarının yürürlüğe konulduğu kuzeydeki bölgeler ile Gazze Şeridi çevresinde, yakınlarda güvenli sığınak olması halinde açık alanda veya iş yerlerinde çalışılabileceği bildirildi.

Her iki bölgede de yakınlarda güvenli sığınak bulunması halinde açık alanda veya iş yerlerinde çalışılabileceği kaydedildi.

Borsadan haftalık kapanış rekoru ABD'den Rus şirketinin 12 üst düzey yetkilisine yaptırım 'Cihantimur cezaevinde intihar girişiminde bulundu' iddiası MSB duyurdu: Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bir asker şehit oldu Bayram tatili sonrası tatilciler dönüşe geçti: Trafikte son durum