7 °C

Sigortalı konut sayısı 6.4 milyona ulaştı

MHP'li Yeniçeri’nin soru önergesini yanıtlayan Babacan, sigortalı konut sayısının yaklaşık 2,4 milyon artarak 6,4 milyona ulaştığını duyurdu

Sigortalı konut sayısı 6.4 milyona ulaştı

ANKARA - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Afet Sigortaları Kanunu ile birlikte 21 ayda zorunlu deprem sigortalı konut sayısının yaklaşık 2,4 milyon artarak 6,4 milyona ulaştığını bildirdi. 

21 ayda yaklaşık 2.4 milyon arttı

Babacan, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin soru önergesini Hazine Müsteşarlığı tarafından hazırlanan cevap metni ile yanıtladı. 

Babacan, meskenlere yönelik olarak 2000 yılında uygulanmaya başlanan zorunlu deprem sigortası sisteminin zaman içinde hem kurumsal hem de finansal kapasite bakımından önemli bir aşama kaydettiğini belirterek, “Özellikle 2012 yılında çıkan Afet Sigortaları Kanunu ile birlikte sigortacılık oranlarında önemli artışlar sağlanmıştır. Söz konusu kanun ile birlikte 21 ayda sigortalı konut sayısı yaklaşık 2,4 milyon artarak 6,4 milyona ulaşmıştır” dedi. 

Babacan, zorunlu deprem sigortalı konut sayısının artırılması için Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından yoğun bir şekilde tanıtım ve reklam çalışmalarının yürütüldüğünü kaydetti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.