Bosna Hersek kuru yemiş satın alacak

Bosna Hersek' te kuru yemiş ve meyve çeşitlerini ambalajlayıp toptan satan firma, Türkiye’den badem, ceviz, fıstık ve fındık gibi sert kabuklu meyveler ithal etmek istiyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Bosna Hersek'te kuru yemiş ve meyve çeşitlerini ambalajlayıp toptan satan firma, Türkiye’den badem, ceviz, fıstık ve fındık gibi sert kabuklu meyveler ithal edecektir.

İnsanın doğadan öğrendiği, gıdaların kurutularak dayanıklı hale getirilmesi ilk çağlardan itibaren uygulanmaktadır.

Yiyecek ürünlerini kurumak; içerilerinde bulunan suyun kaybedilmesinin sağlanıp, bozulmayı gerçekleştiren küçük canlıların faaliyet gösteremeyecek duruma getirilmesidir. Sağlıklı beslenmenin öneminin arttığı son yıllarda birçok diyetisyen, doktor ve sağlıklı beslenme uzmanı, özellikle kuru meyvelerin ara öğünlerde tüketilmesini tavsiye etmektedir. Bu tavsiyelerin de etkisiyle özellikle kuru meyve tüketiminde bir artış yaşandığı görülmektedir.

Endüstriyel olarak sebze-meyve kurutma işlemi ise güneş ile değil, endüstriyel ortamlarda kurutulmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Türkiye' nin geleneksel ihraç ürünleri arasında yer alan kuru meyve sektörü, Avrupa için büyük önem arz etmektedir. Dünya' da kuru meyve üretim ve ticaretinde  Türkiye, ilk sırada yer almaktadır. Meyve grubuna fındık, fıstık gibi sert kabuklu meyveler de dâhildir.

Bosna Hersek' te  kuru yemiş ve meyve çeşitlerini ambalajlayıp toptan satan firma, Türkiye’den badem, ceviz, fıstık ve fındık gibi sert kabuklu meyveler ithal edecektir. Firma ile aşağıdaki linkten iletişime geçebilirsiniz.

http://turkishexporter.net/en-US/Leads/326014_requested-dried-fruits-to-import-to-bosnia-and-herzegovina

İlgili talep kurumsal oluşumlu (vergi numarasına sahip  limited şirketi, anonim şirketi ve şahıs şirketi) firmalara ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Bu konularda ilginizi çekebilir