8 °C

BTSO Akademi'ye bir yılda 6 bin 500 başvuru

Bugüne kadar tamamlanan 48 ayrı eğitim programından 3 bin 400 kişi yararlandı.

BTSO Akademi'ye bir yılda 6 bin 500 başvuru

BURSA (DÜNYA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO), eğitim ve gelişim platformu olarak 2014 yılının haziran ayında hayata geçirdiği BTSO Akademi yoğun ilgi görüyor. BTSO'nun iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun olarak gerçekleştirdiği Akademi projesinde eğitimler, Türkiye'nin önde gelen üniversiteleri ve profesyonel hizmet veren kuruluşları tarafından gerçekleştiriliyor. Söz konusu proje ile firmaların uzman kadrolarındaki çalışanlarına eğitimler veriliyor.  Türkiye'ye rol model olan BTSO Akademi Projesi kapsamında kişisel gelişim eğitimlerinden, pazarlama ve satış tekniklerine; işletme, marka ve teknoloji yönetiminden kamu teşviklerine kadar 120 farklı alanda hazırlanan ve akademi.btso.org.tr uzantılı internet adresi üzerinden ilan edilen eğitim takvimine, 1 yılda Bursa iş dünyasından 6 bin 500'den fazla kişi başvurdu. Bugüne kadar tamamlanan 48 ayrı eğitim programından ise 3 bin 400 kişi yararlandı.  

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, eğitimlerin iş dünyasının ufkunu geliştirdiğini ve hizmet kalitesini artırdığını söyledi. Burkay, "Küresel ölçekte rekabetin giderek zorlaştığı bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte bir taraftan piyasa koşullarına uygun olarak yenilikçi ürün ve rekabetçi fiyatlarla rakiplerimize karşı avantaj sağlamaya çalışırken; diğer taraftan da bizi farklı kılacak enstrümanları geliştirmeye çalışıyoruz. Bu noktadan hareketle, en önemli dayanağı ise ‘eğitim'de görüyoruz” diye konuştu.
 
"Ekonomik kalkınmanın anahtarı”            
                                                

İnsan kaynağı niteliğinin ekonomik kalkınmanın da anahtarı olduğuna vurgu yapan İbrahim Burkay, "İş dünyası profesyonellerimizin kişisel gelişimlerine yapmış oldukları yatırım da aslında kentimizin ve ülkemizin geleceği adına yapmış oldukları yatırımlardır.  Bizler de BTSO Akademi projemizi hayata geçirirken bu bilinçle hareket ettik” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap