İspanyollar Türk yazılım sektörü için geldi

Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) bünyesindeki yazılım ve bilişim sektörü temsilcileri, 15 milyar dolarlık ihracat hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Türk yazılım sektörünü hedef pazarlarla bir araya getirmek için düzenlenen alım heyeti kapsamında, İspanya'dan gelen 18 firma, Türkiye'nin önde gelen dijital dönüşüm ve fintech firmaları ile görüştü.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark'ta gerçekleşen etkinliğe, Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Çiğdem Şamiloğlu Erkoç, HİB Yazılım ve Bilişim Hizmetleri Komite Başkanı İlhan Bağören ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman ve Madrid Ticaret Müşaviri Nazlı Seza Onat katıldı.

HİB Yazılım ve Bilişim Hizmetleri Komite Başkanı İlhan Bağören, 2021 yılında yazılım sektörünün 2,6 milyar dolar ihracat yaptığına işaret etti ve 5 yıl gibi kısa bir sürede 15 milyar dolar ihracat hedeflediklerini bildirdi.

Etkinlikte İspanya'dan gelen firma temsilcileri ile Türkiye'den katılımcılar arasında B2B/B2G görüşmeleri gerçekleştirildi.