13 °C

"Göstermelik indirim yeterli değil"

"Göstermelik indirim yeterli değil"

 

ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken,  akaryakıt dağıtım şirketlerinin yaptığı k indirimlerin yeterli olmadığını öne sürerek, "EPDK tarafından herhangi bir fiyat uygulaması yapmadan yapılan indirim, taşımacı esnafımıza fayda getirmedi" ifadesini kullandı.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) uyarı mektubundan sonra bazı akaryakıt dağıtım şirketlerince yapılan indirimleri "göstermelik" olarak değerlendirdi.

Bir yandan akaryakıtta indirim yapılırken, bazı akaryakıt şirketlerinin LPG'de gaz ısısını artırdığını ileri süren Palandöken; şunları kaydetti:

"Akaryakıt dağıtım şirketlerinin yapmış olduğu göstermelik indirimler yeterli değil. EPDK tarafından herhangi bir fiyat uygulaması yapmadan yapılan indirim, taşımacı esnafımıza fayda getirmedi.

Gaz ısının artırılması her depo başına 3 ile 5 litre arasında boş hava basması anlamına gelmektedir. Yani her depoda haksız yere 3 ila 5 lira arasında esnafımızdan haksız olarak kazanç elde edilmektedir. İndirim yaptık, diyerek halkı ısıtılmış havayla kandıran istasyonlara daha katı yaptırımlar ve cezalar uygulanmalı, mevcut denetimler artırılmalıdır."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap