23 °C

Seyitömer özelleştirmesine 16 teklif

Seyitömer özelleştirmesine 16  teklif

 

 
 
ANKARA - Seyitömer Termik Santrali ile taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesine 16 yatırımcının teklif verdiği bildirildi.
 
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Seyitömer Termik Santrali ile santral tarafından kullanılan taşınmazların, Seyitömer Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınır ve taşınmazların satışı, 2594, 31743 ve 200702650 numaralı ruhsatlar ile bu ruhsatların kapsadığı maden sahalarının işletme hakkının verilmesi yöntemiyle bir bütün halinde özelleştirilmesine ilişkin açılan ihaleye katılmak üzere 16 yatırımcı teklif verdi.
 
Teklif veren yatırımcıların listesi şöyle:
"Torunlar-Eren Ortak Girişim Grubu, Doğan Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş, Altek Alarko Elektrik Santralları Tesis İşletme ve Ticaret A.Ş, D Enerji Üretim ve Yatırım A.Ş, Ayen Enerji A.Ş, Park Holding A.Ş, Özkar İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş, Aksa Enerji Üretim A.Ş, Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş, Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş, Eti Bakır A.Ş, Bilgin Enerji-Suba Ortak Girişim Grubu, Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş, IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.-Fernas İnşaat A.Ş. Ortak Girişim Grubu, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş.-Siyahkalem Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubu."
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap