Oger Telekom, borsadaki hisse satışını tamamladı

Oger Telekom, 27,1 milyon adet Türk Telekom hissesini 143,2 milyon TL bedelle sattı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Oger Telekom, Türk Telekom'un borsada işlem gören hisseleri üzerindeki payını sattı. Oger'in Türk Telekom'daki yüzde 55 hissedarlığında ise bir değişiklik olmadı. 

Oger Telekom'dan KAP'a yapılan açıklamada, "1 Aralık 2016 tarihinde Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin (TTKOM) borsada işlem gören hisse senetleri ile ilgili olarak 5.28 TL fiyat üzerinden toplam 27.117.597 adet D grubu hisse satış işlemi Şirketimizce gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Türk Telekomünikasyon A.Ş. sermayesindeki paylarımız %0’a düşmüştür." denildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Herhangi bir şüpheye mahal vermemek adına, söz konusu işlemin, Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin halka arzını müteakiben, Şirketimiz tarafından 15 Mayıs 2008 ve 13 Haziran 2008 tarihleri arasında edindiği borsada işlem gören paylar ile sınırlı olduğunu belirtmek isteriz. Dolayısıyla, söz konusu işlem, Ojer Telekomünikasyon A.Ş.’nin, Türk Telekomünikasyon A.Ş. nezdindeki %55’lik hissedarlığı üzerinde herhangi bir değişikliğe sebep olmayacak ve söz konusu %55’lik hissedarlık aynı şekilde devam edecektir."