13 °C

'Elegance Resort Hotel Yalova' 5 yıldız olacak

Otelin oda sayısı 102'ye, yatak kapasitesi 276'ya çıkacak.

'Elegance Resort Hotel Yalova' 5 yıldız olacak

İSTANBUL - Yalova, turizmde özlediği günlere geri dönüyor. Deniziyle, yeşiliyle, 4 bin yıllık termal sularıyla, iç pazarın yanı sıra, özellikle Arap dünyasından yoğun talep gören Yalova ili, 2011'de geçtiğimiz yıla oranda daha hareketli günler bekliyor. Artan talebe paralel olarak, bölgede son birkaç yıldır, turizm yatırımları da hız kazanıyor. 

Yalova ilinin turizmde sahip olduğu potansiyeli, açıldığı günden itibaren ulusal ve uluslararası fuarlarda tanıtan Elegance Resort Hotel Yalova, bu yıl 7 milyon dolar ek yatırım yaparak, tesisini 4 yıldızdan 5 yıldıza taşımayı hedefliyor.  

2011 yılını ‘yatırım yılı' ilan ettiklerini kaydeden Elegance Resort Hotel Yalova Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgür Özevin, “2002 yılından itibaren hizmet veren otelimizin; şu an 8'i suit, 52'si standart olmak üzere 60 odası ve 136 yatak kapasitesi mevcuttur. Önümüzdeki günlerde başlayarak, 6 ay içerisinde tamamlayacağımız 7 milyon dolar ek yatırım ile oda sayısını 102'ye yatak kapasitesini 276'a çıkartacağız. Ayrıca, proje kapsamında, kaydıraklı yüzme havuzları, konferans merkezi, SPA merkezi, peyzaj alanları gibi yeni düzenlemeler de bulunuyor” dedi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap