22 °C

Başbakan beğenmedi ama Bosna benzerini arıyor

Bosna-Hersek'te "Muhteşem Yüzyıl" dizisinin başrol oyuncularının benzerleri seçiliyor.

Başbakan beğenmedi ama Bosna benzerini arıyor

 

 
 
 
SARAYBOSNA -  Balkan ülkelerinde "Muhteşem Süleyman" ismiyle yayımlanan "Muhteşem Yüzyıl" dizisi, başta Bosna-Hersek olmak üzere Sırbistan, Hırvatistan, Makedonya, Karadağ gibi ülkelerde izlenme rekorları kırıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tarihimizi çarpıtıyorlar sözleriyle eleştirdiği "Muhteşem Yüzyıl" dizisini yayımlayan OBN kanalı, "Kanuni Sultan Süleyman"ı canlandıran Halit Ergenç ile "Hürrem Sultan" rolünü oynayan Meryem Uzerli'ye en çok benzeyeni seçmek amacıyla yarışma düzenledi. Bosna-Hersek başta olmak üzere bölge ülkelerinden aralarında Boşnak, Sırp ve Hırvatlardan oluşan yaklaşık 310 kişi fotoğraflarını OBN televizyonuna göndererek yarışmaya katıldı.
 
insan_.jpg
 
Televizyon kanalınca oluşturulan jürinin oylaması sonucu, 310 aday arasında, 6'sı bayan olmak üzere toplam 12 kişi yarı finale kaldı. Yarışmanın finalinin 19 Aralık Çarşamba Günü yapılacağı, birinci olan 2 kişiye ödül olarak yılbaşında İstanbul gezisi ve dizinin karakterini canlandıran Halit Ergenç ve Meryem Uzerli ile tanışma imkanı sunulacağı bildirildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap