11 °C

Derik'te roketatarlı saldırı: 1 asker şehit

Mardin'in Derik İlçesi'nde teröristlerin askeri araca roketatarlı saldırısı sonucu 1 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

Derik'te roketatarlı saldırı: 1 asker şehit

Sokağa çıkma yasağının ve operasyonların sürdüğü Mardin'in Derik İlçesi'nde sabah saatlerinde teröristlerce askeri bir araca roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda, ilk belirlemelere göre 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Bölgede operasyon ve çatışmaların sürdüğü belirtildi.

'Kahraman bir silah arkadaşımız şehit oldu'

Genelkurmay Başkanlığı, "30 Kasım 2015 tarihinde saat 08.30'da Mardin ili Derik ilçe merkezinde yürütülmekte olan operasyonda Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerle çıkan çatışmada kahraman bir silah arkadaşımız ağır şekilde yaralanmıştır. Yaralanan silah arkadaşımız derhal hastaneye sevkedilmiş olup hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Devam eden operasyonda, saat 10.45'te bir kahraman silah arkadaşımız da ağır yaralanmış, tahliye edildiği hastanede tedavisine devam edilmektedir" açıklamasını yaptı.

Mardin'e giden HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş başkanlığında HDP'li bir heyetin sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçeye girmek için girişimlerde bulunduğu ifade edildi.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.