Fethullah Gülen'in acı günü

Fethullah Gülen'in kardeşi Seyfullah Gülen, Erzurum'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ERZURUM - Fethullah Gülen'in kardeşi 72 yaşındaki Seyfullah Gülen, tedavi gördüğü Erzurum Şifa Hastanesi'nde sabah saatlerinde hayatını kaybetti. 

Emekli olan ve 4 aydır çeşitli hastanelerde tedavi olan Gülen, bir ay önce geçirdiği felç sonucu Erzurum Şifa Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada bir süre tedavi gören Gülen, kalp ve akciğer hastalığı nedeniyle vefat etti. 

STV ana haber spikeri Kemal Gülen'in babası olan Seyfullah Gülen, pazar günü Lala Paşa Camisi'nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Korucu köyünde toprağa verilecek.

Akciğer yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti

Bu arada, Erzurum Şifa Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Sebahattin Dalga, yaptığı açıklamada, Seyfullah Gülen'in kalp ve akciğer problemleri nedeniyle tedavi gördüğünü söyledi.

Gülen'e son bir aydır da kendi hastanelerinin yoğun bakım ünitesinde tedavi yapıldığını belirten Dalga, "Bir ay önce felç geçirmiş. Beynin sol tarafını besleyen ana damarların bir tanesi pıhtıyla tıkanmış ve ağır bir felç geçirmiş. Akabinde de bir beyin ameliyatı olmuş. Mevcut diğer problemlerin de etkisiyle felcin yan etkilerinin neticesinde kalbi durdu, akciğer yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti ama asıl problem geçirdiği felç" diye konuştu.

Bu konularda ilginizi çekebilir