22 °C

"Galatasaray'ın Seyrantepe projesi mutlaka biter"

Devlet Bakanı Özak, proje sorununu çözmeye çalıştıklarını TOKİ ve Erdoğan'ın formül bulmaya çalıştığını belirtti

"Galatasaray'ın Seyrantepe projesi mutlaka biter"

 

 

KOCAELİ - Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, "(Galatasaray'ın Seyrantepe projesiyle ilgili) Galatasaray Kulübü, TOKİ ve sayın Başbakanımız bir formül bulmaya çalışıyor. Başlamış proje mutlaka biter" dedi.

Çeşitli açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere Kocaeli'ye gelen Bakan Özak, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer'i makamında ziyaret etti.

Bakan Özak, burada yaptığı konuşmada, Kocaeli Sanayi Odası'nın Meclis toplantısına katılmak, Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Gazanfer Bilge Spor Salonu'nun açılışı ve TÜPRAŞ Kavşağı temel atma törenine katılmak üzere Kocaeli'ne geldiğini bildirdi. Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Yurtkur'un Kocaeli'deki yetkilileriyle toplantı yapıp, çalışmaları değerlendirmek istediğini ifade etti.

GS'nin Seyrantepe projesi

Bakan Özak, bir gazetecinin, TOKİ'nin, Galatasaray'ın Seyrantepe projesiyle ilgili yüklenici firmaya ihtarname çektiğini hatırlatması ve gelinen süreci değerlendirmesini istemesi üzerine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sporcu ve futbolcu geçmişi olmasının da etkisiyle statların Avrupa standartlarına getirilmesini amaçladıklarını söyledi.

Bu konuyla ilgili ilk çalışmayı Kayseri'de yaptıklarını dile getiren Özak, ikinci örneklerinin Trabzon, Bursa, Konya, Antalya'da olabileceğini, Antalya'daki projenin plan iptali nedeniyle duraksadığını, hatta Antalya'da yapılması planlanan Basketbol Dünya Şampiyonası'nı bu duraksama nedeniyle 15 Temmuz'a kadar askıya aldıklarını kaydetti.

"Biz, daha modern statlarda, daha çağdaş şartlarda vatandaşlarımızın müsabaka izlemesini ve müsabaka yapılmasını istiyoruz" diyen Özak, şu bilgileri verdi:

"Ali Sami Yen Stadı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün, bu stadı vererek, yeni bir modelle TOKİ'nin de önderliğinde stat yapılması istendi. Hem Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, hem de TOKİ kazanacaktı, Galatasaray da bu stadı kullanacaktı. Orada bir garantörlük ve kefalet sorunu var. Böyle bir sorun çıkınca TOKİ'nin kuruluş yasası gereği bu sorunun çözümü gerekti. TOKİ'nin ihtarname çekip çekmediğini bilmiyorum ama bu sorunu hep beraber çözmeye çalışıyoruz. Galatasaray Kulübü, TOKİ ve sayın Başbakanımız bir formül bulmaya çalışıyor. Başlamış proje mutlaka biter."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap