7 °C

Susurluk gibi kaza

Uşak'ta kazaya karışan otomobilden C4 patlayıcı düzenekleri ve krokiler çıktı.

Susurluk gibi kaza

UŞAK - Uşak'ta kamyon ile otomobilin çarpıştığı kazada, bir kişi öldü, bir kişi de yaralandı. Kazaya karışan otomobilden çıkan patlayıcı düzenekleri ile bazı krokiler ise gözlerin kazaya çevrilmesine neden oldu.

Alınan bilgiye göre, Uşak'ın Banaz ilçesinden Afyonkarahisar'a doğru giden ve kalorifer peteği taşıyan Veysel Devebacak'ın kullandığı 42 BS 932 plakalı kamyon, Banaz-Afyonkarahisar karayolunun 45. kilometresinde karşı istikametten gelen F.Y'nin (31) kullandığı 65 NS 309 plakalı  otomobille çarpıştı. Otomobil sürücüsü F.Y, olay yerinde yaşamını yitirirken, kamyon şoförü Veysel Devebacak da yaralandı. Banaz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Devebacak, hastanede ayakta tedavisinin ardından gözaltına alındı.  Kazada hayatını kaybeden F.Y'nin cesedi, önce Banaz Devlet Hastanesi morguna, ardından da otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Sürücünün sabıkası Savcılığı harekete geçirdi

Kazanın, F.Y'nin otomobiliyle hatalı sollama yapması sonucu meydana geldiği iddia edilirken, F.Y'nin "insan kaçakçılığı" suçundan sabıkası olduğu ve arandığının ortaya çıkması üzerine Cumhuriyet Savcılığı soruşturmayı derinleştirdi. Bunun üzerine, kaza sonrası olay yerine gelen jandarma ekipleri ile Uşak Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı terör ekipleri, kaza yerindeki incelemelerini detaylandırdı.

Yapılan incelemeler sonucunda kazaya karışan kamyonda herhangi bir suç unsuruna rastlanmazken, kazadan sonra otoparka çekilen otomobilde, özel eğitimli köpekler yardımıyla yeniden inceleme yapıldı.

Bomba düzenekleri çıktı

Jandarma ve emniyet ekiplerinin, savcılık nezaretinde yaptığı arama sırasında otoparka hiç kimse alınmadı. Yaklaşık iki saat süren arama sonucunda araçta 5 ayrı elektrik düzeneğine bağlı A4 ve C4 karışımı  bombalar ile bomba yapımını gösteren krokiler bulunduğu öğrenildi.

Savcılık tarafından çok yönlü sürdürülen soruşturmayla ilgili güvenlik güçleri açıklama yapmaktan kaçınırken, kazada ölen otomobil sürücüsü F.Y'nin her hangi bir terör örgütü ile bağlantısının olup olmadığı araştırılıyor.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak da konuyla ilgili olarak savcılık soruşturmasının devam ettiği gerekçesiyle bilgi vermekten kaçındı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap