15 °C

TurkishExporter İle Ürettiğinin Yarısını İhraç Ediyor

TurkishExporter.Net ile tanıştıktan sonra e-ihracat yapmaya başlayan firmalardan olan Şenkar Soğutma bugün ürettiği her iki buzdolabından birini yurt dışına gönderiyor.

TurkishExporter İle Ürettiğinin Yarısını İhraç Ediyor

1978 yılında 100 metrekarelik ufak bir atölyede kurulan Şenkar Soğutma bugün dünyanın birçok noktasına sanayi tipi buzdolabı ihraç ediyor. Kısa bir süre içerisinde ihracat yapmaya nasıl başladıklarını ve dünya devleriyle nasıl yarışır hale geldiklerini anlatan Şenkar Soğutma Genel Müdürü Yaşar Uysal, “Ya küçük bir atölyede kalacaktık ya da büyüyecektik. Özellikle dışarıya açılmak gibi bir hedefimiz vardı. Fakat bu konuda yeterli bir tecrübeye sahip değildik. Üretim tesisimiz hazırdı, mesleki birikim ve enerjimize çok güveniyorduk. Tek sorunumuz dış pazar oluşturmada yetersiz kalmamızdı. Bir taraftan da dünyaya açılmak için bir arayış içerisindeydik ve sonunda TurkishExporter.Net’i keşfettik. TurkishExporter ile ortak iş birliğine karar verir vermez ilk ihracatımızı Mısır’a gerçekleştirdik. Ardından ihracat haritamız hızla genişledi. Bugün İsrail’den Kenya’ya kadar birçok ülkeye dolap ihracat etmekle kalmıyor bu ülkelere bayilikler de veriyoruz” dedi.

“Geçtiğimiz yıl bu iş birliği sayesinde ürettiğimiz 4 dolaptan birini ihraç ederken bu yıl ürettiğimizin yarısını ihraç eder duruma geldik.” diyen Uysal sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin 2023 vizyonu olan 500 milyar dolar ihracat hedefi için biz de üzerimize düşeni yapıyoruz. Çünkü kurum olarak biliyoruz ki ihracat ne kadar artarsa o kadar çok insanımız istihdam edilecektir ve ülkemize ciddi rakamlarda döviz girdisi sağlayacaktır.”

ŞENKAR SOĞUTMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Yaşar UYSAL – Genel Müdür

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.