19 °C

'Faiz indirimini memnuniyetle karşılıyoruz'

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Merkez Bankası'nın faiz indirim kararına ilişkin, "Memnuniyetle karşılıyoruz" değerlendirmesinde bulundu

'Faiz indirimini memnuniyetle karşılıyoruz'

İSTANBUL - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e 7 yıllık çalışmaları için teşekkür ziyaretinde bulundu. 

Büyükekşi, yönetim kurulu üyeleriyle Cumhurbaşkanı Gül tarafından Tarabya Köşkü'nde kabul edilmelerinin ardından gazetecilere açıklama yaptı.  

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz indirimi kararını da değerlendiren Büyükekşi, "Kararı memnuniyetle karşılıyoruz. Merkez  Bankası 5 puan birden faiz artırmıştı. Bu faiz düşümü çok hızlı olmuyor. Özellikle Türkiye'deki yatırım ortamına davet açısından ve kurun belli bir yerde kalması için önemli olduğunu düşünüyoruz. İnşallah enflasyonun da hedefine oturması konusunda gelişmeler de olumlu olur" diye konuştu.

Irak'a ihracat'ta yüzde 30'luk düşüş

Büyükekşi, Irak'ta taşımayla ilgili sıkıntılarının devam ettiğine işaret ederek, ihracatın devam ettiğini fakat yüzde 30'luk bir düşüş yaşandığını dile getirdi.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.