17 °C

Bankacılıktaki son gelişmeler masaya yatırılacak

Bankacılık sektöründe yaşanan son gelişmeleri değerlendirmek için alanında uzman yerli ve yabancı profesyonellerin katılacağı Banking as a Service Summit 8 Şubat’ta İstanbul’da başlayacak.

Bankacılıktaki son gelişmeler masaya yatırılacak

Fiziksel ve dijital fintech platformu KOOP, bankacılık sektörünü Banking as a Service Summit ile bir araya getiriyor.

8 Şubat’ta gerçekleşecek etkinlik ile sektörün değerlendirilmesi yapılacak. Etkinliğe, Türkiye haricinde; İngiltere, Belçika, Slovakya, Ukrayna, Hindistan, ABD, Polonya, Estonya ve İspanya’dan 25 konuşmacı katılacak.

Bankaların radarında Blockchain, yapay zekâ ve dijitalleşme var

Dünyada ve Türkiye’de bankaların teknolojiye ve yeni fikirlere yönelik yatırımları öne çıkıyor. Bankalar dijital kanallarını zenginleştirirken daha fazla veriyi ve hizmeti entegre edip güvenilir bir şekilde müşterilerine ulaştırmayı hedefliyor. Hizmet kalitesini artırıp daha güvenilir bir altyapıda sunulmasını mümkün kılan yapay zekâ uygulamaları, veri analitiği ve Blockchain gibi yeni teknolojiler bankaların yatırım yapacağı projelerin ön sıralarında yer alıyor. Ülkemizden ve dünyanın farklı noktalarından gelecek uzmanlarla birlikte Türk bankacılık sektör oyuncularının da ağırlanacağı etkinlikte, bankacılık sektöründe yaşanan son gelişmelerle birlikte deneyimler ve öngörüler de katılımcılarla paylaşılacak.

Zirve girişimcilerle bankacılık sektörünü buluşturacak

Banking as a Service Summit, katılımcılar arasındaki etkileşime ev sahipliği yapacak. Konferansa katılacak bankacılık sektörünün üst düzey yöneticileri ile yatırımcılar, çok sayıda girişimciyle ve hizmet sağlayıcıyla bire bir görüşme ve işbirliği yapma fırsatı yakalayacak. E-GÜVEN, Veripark ve KOBIL sponsorluğunda gerçekleştirilecek etkinlik, Levent 199 Workinton’da sahne alacak.

Gündem: Dijitalleşme ve yenilikçilik

KOOP’un kurucu ortağı Demet Zübeyiroğlu etkinlikle alakalı yaptığı açıklamasında, "Yenilikçiliğin bankacılık sektöründeki yansımalarını ve son eğilimleri tartışmak için bu zirveyi organize ediyoruz. 12 Nisan’daki Wealth 4.0 Forum ile de sermaye piyasaları ve fon yönetimi kapsamında dijitalleşme ve yenilikçiliği gündeme getireceğiz" diye bilgilendirmede bulundu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap