9 °C

Ana Yurdu 'SİYAD'a damga vurdu

Sinema Yazarları Derneği tarafından düzenlenen 49. SİYAD Türkiye Sineması Ödüllerinin kazananları belli oldu. 'Babamın Kanatları' filmi 4 dalda, 'Ana Yurdu' filmi ise 5 dalda ödül aldı.

Ana Yurdu 'SİYAD'a damga vurdu

49. SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) Ödülleri, önceki gece Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Sunuculuğunu Tuğrul Tülek’in yaptığı törene Senem Tüzen’in yönettiği ‘Ana Yurdu’ filmi damga vurdu.

Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreninde, "Ana Yurdu" filmi, "En İyi Film", "En İyi Senaryo", "En İyi Yönetim", "En İyi Kadın Oyuncu" ve "En İyi Kurgu" ödüllerini kazandı.

Kıvanç Sezer'in "Babamın Kanatları" filmi de "En İyi Erkek Oyuncu", "En İyi Film Müziği", "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ve "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödüllerini alarak büyük bir başarıya imza attı

İki dalda ödül kazanan "Kalandar Soğuğu" filminde, Cevahir Şahin ve Kürşat Üresin "En İyi Görüntü Yönetimi" ödülünü, Olgun Kara da "En İyi Sanat Yönetimi Ödülü"nü kazandı.


Törenin açılış konuşmasını SİYAD Başkanı Tül Akbal Süalp yaptı. Ardından belgesel yönetmeni Metin Kaya ve oyuncu Arzu Okay'a Onur Ödülü sunuldu. Emek Ödülü, Mithat Alam Film Merkezi emekçilerine verildi.

Yönetmen Tayfun Pirselimoğlu, ödülü sunarken geçen yıl hayatını kaybeden sinefil ve eğitimci Mithat Alam'ı andı ve Mithat Alam Film Merkezi emekçilerinin bayrağı Mithat Alam adına taşıdıklarını vurguladı

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.