13 °C

'Geç Kalanlar', yarın prömiyer yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu yarın Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde 20.30'da sahnelenecek.

'Geç Kalanlar', yarın prömiyer yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni oyunu "Geç Kalanlar", yarın prömiyerini yapacak.

Şehir Tiyatrolarından yapılan açıklamaya göre, Pervin Ünalp'ın yazdığı, Nihat Alpteki'nin yönettiği oyun Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde 20.30'da sahnelenecek.

Dramaturgisini Özge Ökten'in üstlendiği oyunun sahne-kostüm tasarımını Emra Albayrak Şahin, müziğini Deniz Noyan, ışık tasarımını Murat Selçuk, efekt tasarımını Metin Küçükyılmaz, video tasarımını ise Emre Turgaylı yaptı.

Defne Gürmen, Elçin Atamgüç, Vildan Gürelman ve Zafer Kırşan'ın rol aldığı oyunun konusu kısaca şöyle:

"Yaşadığımız her günü güzel bir güne dönüştürmek varken, 'güzel bir gün'ün bize çıkıp gelmesi için öylece oturup bekleriz. Çoğu zaman yaşamak yerine erteleriz. Tüketmenin bencilliğini, paylaşmanın samimiyetine yeğleriz. Oysa ihtiyacımız olan tek şey, biraz farkındalıktır. Geç Kalanlar, sorduklarıyla seyircisine derinlikli bir yüzleşmenin resmini gösteriyor."

Oyun, 3 Aralık 'a kadar Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde, 14-24 Aralık arasında Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde, 28-30 Aralık arasında ise Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde seyirciyle buluşacak.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.