16 °C

Yıldızlı Geceler Emma Shaplin'le başlıyor

20. Yıl etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek olan Turkcell Yıldızlı Geceler konserlerinin ilk yabancı sanatçı konseri Fransız Diva Emma Shapplin ile başlıyor

Yıldızlı Geceler Emma Shaplin'le başlıyor

İSTANBUL - 2 Ağustos'ta Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında, geçtiğimiz Mayıs ayında Sony music etiketiyle ‘Power Love’ resmi sponsorlugunda yayımladıgı electro-pop albumu’ DUST OF A DANDY’ ile farklı bir çıkış yapan Emma Shapplin, Avrupa turnesi kapsamında en çok değer verdiği sahnelerden birisi olan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sanhesi’nde yeni showu ile sahne alacak.

Dünya çapında 2 milyon albüm satışı yapan ve altın plak ödülüne layık görülen Emma Shapplin, müzikal kariyerine klasik müzik ile başlayıp sonrasında rock müzik ile yoluna devam etme kararı aldı ve bu iki müziği de kullanarak kendine özel bir tarz geliştirdi. Büyük bir titizlikle albümün her aşamasında bizzat imzası bulunan sanatçı, albümündeki tüm şarkıları İngilizce olarak yazdı ve besteledi. Kendi deyimiyle sert ve mütevazı, güçlü ve olgun ama yine de şiirsel “Dust Of A Dandy” albümünün fotoğraf çalışmalarını da yapan sanatçı, albümün prodüktörlüğünü de üstlendi. 

Geçtiğimiz aylarda albümün habercisi niteliğindeki “The Lovers” isimli single çalışmasını ve videosunu sevenleri ile buluşturan Emma Shapplin, yeni albümünün ismini taşıyan DUST OF A DANDY turnesi kapsamında Harbiye Açıkhava Sahnesi’ne hazırlanıyor.

Ülkemizde de çeşitli organizasyonlarda yer alan ve her sahne aldığı zaman farklı bir sürprizle hayranlarına imzasını bırakan Emma Shapplin bu kez Pera Event’in organize ettiği Turkcell Yıldızlı Geceler etkinliğinde 2 Ağustos Cumartesi gecesi Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında Türkiye’deki hayranları ile buluşacak.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.