5 bin polisle 'Yeditepe Huzur' uygulaması

İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan koordinesinde, 39 ilçede 5 bin polisin katılımıyla denetim yapılıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından 5 bin polisin katılımıyla asayiş uygulaması gerçekleştiriliyor.

İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan koordinesinde 39 ilçede yapılan "Yeditepe Huzur" adlı asayiş uygulamasına, narkotik suçlarla mücadele, mali suçlarla mücadele, terörle mücadele, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin de aralarında olduğu yaklaşık 5 bin polis katılıyor.

Şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapılan denetimlerde aranan şahıslar ile silah, bıçak, uyuşturucu madde taşıyan şüpheliler üzerinde duruluyor.

Bu kapsamda, Deniz Limanı Şube Müdürlüğüne bağlı deniz polisi de Balat'tan botla denize açılarak uygulamaya katıldı. Denizde can ve mal emniyetini korumaya ve yasak avcılığı önlemeye yönelik uygulamada tekneler durduruldu, buradaki kişilerin GBT sorgulaması yapıldı. Özel tekne ve yatların da durdurulduğu denetimlerde teknelerin evrakları da incelendi.

Trafik kontrollerinin de yapıldığı uygulamaya, polis helikopteri de havadan destek veriyor.

Çalışkan uygulama noktalarını gezdi

İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan uygulama noktalarını gezerek polisleri denetledi.

Kritik bölgelerdeki polis noktalarını da ziyaret eden Çalışkan, alınması gereken güvenlik tedbirleri konusunda polislere uyarılarda bulundu.

Çalışkan, suç ve suçlularla mücadeleye aralıksız devam edileceğini, uygulamaların amacının suçluları huzursuz etmek, vatandaşların da huzurunu sağlamak olduğunu belirtti.
 

Bu konularda ilginizi çekebilir