Bursa Tarım Fuarı, 261 bin 458 ziyaretçi ağırladı

Sektörü Bursa'da buluşturan Bursa Tarım Fuarı sona erdi. Fuarı ziyaret eden ülke sayısında 2017'ye göre yüzde 11 artış sağlandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA - Güçlü ve sürdürülebilir tarım uygulamalarının son trendlerinin yer aldığı                BURTARIM 2018 Bursa 16. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 11. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı, 58 ülkeden 261 Bin 458 ziyaretçiyi ağırladı.

Modern tarımın tüm süreçlerinin yer aldığı fuarları değerlendiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Tarım ve hayvancılık sektörlerinin tüm yapı taşlarının 75 bin metrekare alanda sergilendiği fuarlar ülke ve bölge ekonomisine katma değer sağladı. Fiyatı 1.5 milyon TL’ye kadar çıkan traktörlerin açık alanda, tohumdan bitkisel üretime, hayvancılık ekipmanlarından sulama sistemlerine, tarımsal mekanizasyondan zirai ilaçlama yöntemlerine kadar geniş ürün grubunun da kapalı alanda yer aldığı Fuarlar, üreticinin yüzünü güldürdü. Katılımcı firmalar tarafından gerçekleştirilen ürün lansmanları ile de son teknolojiler sergilendi. Önümüzdeki yıl 8 – 12 Ekim 2019 tarihleri arasında Tüyap Bursa çatısı altında 17. kez düzenleyeceğimiz Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarında tekrar bir arada olmayı diliyoruz” dedi.

İlk defa ziyaretçi ağırlanan Mali ve Tanzanya’nın da içinde bulunduğu; Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Kafkaslara kadar geniş coğrafyadan alım heyetlerini ağırlayan fuarları ziyaret eden ülke sayısında geçtiğimiz yıla göre yüzde 11 artış sağlandı. Yurt içinden ise münferit ziyaretçilerin yanı sıra 80 ilden 1000’in üzerinde otobüs organizasyonu ile fuara gelen sektör temsilcileri, beş gün boyunca tarım ve hayvancılık sektörünün tüm dikkatlerini Bursa’ya çekti. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, BTSO, KOSGEB ve Uludağ İhracatcı Birliği desteği ile fuar merkezinde bulunan Uludağ Konferans Salonu’nda, yurt dışından gelen iş adamları ile katılımcı firmalar arasında  ikili iş görüşmeleri gerçekleşti.

Bu konularda ilginizi çekebilir