İzmir Kısa Film Festivali’ne 64 ülkeden başvuru geldi

Kasım ayında gerçekleşmesi planlanan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ne Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden başvuru yağıyor. Başvurular, 15 Eylül tarihine kadar devam edecek.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İZMİR(DÜNYA)

Bu yıl 16. kez düzenlenecek olan İzmir’in uzun soluklu film festivali Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ne başvuru yağıyor. Animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde yarışmak üzere İran, Fransa, Brezilya, İspanya, Ermenistan, İtalya, ABD, Kore, Yunanistan, Japonya, Porto Riko, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre, Venezuella gibi ülkelerin aralarında bulunduğu 64 ülkeden yüzlerce film başvuruda bulundu. Kasım ayında gerçekleşmesi planlanan festivale başvurular, 15 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Festivalin İzmir’e yayılması, geçen seneki ilginin ve desteğin korunması için festival ekibinin çalışmaları sürüyor. Bu yıl daha çok filmin daha çok izleyiciye ulaşması için Kültür Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak, Bornova, Buca, Karşıyaka Belediyeleri ve üniversitelerle iş birliği için görüşmeler devam ediyor. Festival boyunca 400’ün üzerinde filmin İzmirli sinemaseverlerle buluşması hedefleniyor.

Bu konularda ilginizi çekebilir