İnşaat yükselişe geçti, yatırımlarına hız verdi

Zemin kaplamaları ve inşaat sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Veryeri Grup, canlanan inşaat sektörüyle birlikte yatırımlarını artırdı. Çeşme’nin yenilenmesini tetikleyen Çeşmood projesini satışa çıkaran Grup, parke fabrikası kurmak için de kolla

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

yavuz-karaman-011.png

Başta Çeşme olmak üzere İzmir ve çevresinde son yıllarda inşaat sektörünün yükselişe geçtiğini ifade eden Veryeri Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Veryeri, bu doğrultuda yeni yatırımlara hız verdiklerini söyledi. Çeşme bölgesinin yeni yatırımlarla yenilendiğini anlatan Ali Veryeri, “İnşaat sektörü geliştikçe bölge yeni bir kimliğe kavuşuyor. Biz de bu alanda ana oyuncu olmak için arsa yatırımları yapıyoruz ve yeni projeler satışa çıkarıyoruz” dedi. 

Ali Veryeri, satışı devam eden Çeşmood Residence projesinin dışında Çeşme Mamurbaba ve Urla’da birer proje için çalışmalar yaptıklarını anlatarak, İzmir merkezdeki en önemli dönüşüm alanı olan Bayraklı ile de ilgilendiklerini söyledi. Ali Veryeri yeni projelerle ilgili şu bilgileri verdi: 

“Mamurbaba’da üst düzey 20 villa olacak. 20 dönümlük arsadaki villaların metrekare fiyatları 10 bin lira civarında planlanıyor. Urla’da ise yaklaşık 60 dairelik rezidans planlıyoruz. Burada metrekare fiyatları da 5-6 bin lira seviyesinde olacak.” 

Yenilenmeyi tetikliyor 

Ali Veryeri İnşaat Genel Müdürü İç Mimar Alper Veryeri ise 1972 yılından beri İzmir ve çevresinde 1200’den fazla nitelikli konut, rezidans, villa ve taş ev inşa ettiklerini belirterek, Çeşme’nin merkezinde, bölgenin yenilenmesine katkı sunan Çeşmood Residence adlı projesini satışa çıkardıklarını anlattı. Projenin ikisi üç, biri dört katlı olmak üzere toplam üç bloktan oluştuğunu ifade eden Alper Veryeri, “Yıl sonunda sahiplerine teslim edilmesi planlanan Çeşmood Residence projesinde alanları 147 ila 152 metrekare arasında değişen 3+1 ve alanları 121 metrekare olan 2+1 daireler yer alıyor. 7 bin 750 metrekare inşaat alanına sahip Çeşmood Residence projesinde fiyatlar 590 bin liradan başlıyor. 250 metrekare sosyal tesis alanı bulunan projede çok sayıda donatı bulunuyor” dedi. 

Alper Veryeri, Çeşme’nin merkezinde yükselen Çeşmood Residence’in, konumu itibariyle sadece yazın değil kışın da yaşanılabilecek bir proje olduğunu belirterek, “Konforun ön planda tutulduğu projemize, Çeşme’de büyük sorun haline gelen otopark probleminden yola çıkarak, kapalı otoparkı da ekledik” dedi. Ali Veryeri İnşaat Genel Müdürü İç Mimar Alper Veryeri , proje ilginin yoğun olduğunu belirterek, planlanandan önce aralık ayında evleri sahiplerine teslim edeceklerini söyledi.

Parkede marka olacak

İnşaat sektörünün gelişmesiyle yeni projelerin yanı sıra grubun amiral gemisi olan ahşap zemin sistemleri sektöründe de yeni yatırım kararı alan Veryeri Grup’un genel müdürü Mehmet Mete Veryeri de, Ege Bölgesi’nde organize sanayi sınırlarında 20 milyon euro yatırımla toplamda 40 bin metrekarelik alana yayılmış antibakteriyel yer sistemleri üretim fabrikası kuracaklarını dile getirdi. Mehmet Mete Veryeri, şu anda dünyanın en büyük parke üreticisi olan Kronospan’ın Almanya’daki tesislerinde, kendilerine ait VeroxFloor markasıyla Türkiye pazarı için antibakteriyel parke ürettiklerini belirterek, yılda yaklaşık 2 milyon metrekare parkeyi iç pazarın yanı sıra İran, Irak, Ortadoğu, Gürcistan ve Türkmenistan’a sattıklarını söyledi. Mehmet Mete Veryeri, en düşük tutkal salınımına sahip E1 kalite belgeli VeroxFloor parkelerin, 30 yıla varan garanti süreleri ve insan sağlığını temel alan yapısıyla, önceliğinde insan olan büyük konut projelerinin tercihi olduğunu ifade ederek, parkelerin, başta bebek odaları olmak üzere evin tüm alanlarında alerji ve astım problemi yaşayan kişiler tarafından da tercih edildiğini kaydetti.

Bu konularda ilginizi çekebilir