17 °C

Arama çalışmalarında 17 cesede ulaşıldı

Atlas Okyanusu'nda geçen hafta düşen uçağın enkaz arama çalışmaları devam ediyor

Arama çalışmalarında 17 cesede ulaşıldı

 

RECIFE - Atlas Okyanusu'nda geçen hafta düşen Air France'a ait Airbus 330 tipi uçağın enkazını arama çalışmalarında şimdiye kadar toplam 17 yolcuya ait cesede ulaşıldığı bildirildi.

Brezilya ordusu yetkilileri, Rio de Janerio'dan Paris'e gittiği sırada 228 yolcusuyla denize çakıldığı öngörülen uçağın enkazının arama çalışmaları kapsamında kendilerinin daha önce bulunan 2 cesetle birlikte 4'ü erkek, 4'ü kadın ve birinin cinsiyeti henüz belirlenememiş 9 ceset bulduklarını, cesetlerin Brezilya açıklarındaki Fernando de Noronha adasına gönderildiğini kaydetti.

Bölgedeki arama çalışmalarına katılan Fransız gemisi tarafından da dün 8 ceset bulunduğunu ifade eden yetkililer, uçağın parçalarının da bulunduğunu söyledi.

Uçağın hız göstergelerinin doğru çalışmamasının düşme nedeni olabileceği yönündeki haberlerle ilgili olarak Air France yetkilileri yorumda bulunmazken, Fransa Uçak Kazaları Ajansı (BEA) 'pitot tüpleri'' olarak da bilinen hız göstergelerinin kazaya neden olabileceğini söylemek için henüz erken olduğunu bildirdi.

BEA yetkilisi, düşen A330'un hızla ilgili olanı da dahil olmak üzere 4 dakikada 24 hata mesajı gönderdiğini, benzeri durumun daha önce de meydana geldiğini kaydetti.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.