Emma Watson'dan Türk erkeklerine destek

Ünlü İngiliz oyuncu Emma Watson, bindiği minibüsün şoförünün tecavüz girişimine karşı direndiği için vahşice katledilen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için mini etekli yürüyüş yapan erkeklere destek verdi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Toplumsal olaylardaki duyarlılığıyla tanınan Birleşmiş Milletler (BM) İyi Niyet Elçisi, ünlü yıldız Emma Watson, Özgecan Aslan için yapılan yürüyüşe Twitter hesabından destek verdi. Watson, Taksim'de Özgecan Aslan cinayetini protesto etmek amacıyla düzenlenen mini etekli eylemin haber linkini "Yürüyün Türk erkekleri" mesajı ile birlikte paylaştı. 

BM Küresel İyi Niyet Elçisi seçilen ve cinsiyet eşitliği alanında görev yapan Emma Watson, geçtiğimiz aylarda da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, 'Kadınlar iffetli olacak, herkesin içinde kahkahalar atmayacak' sözlerine tepki göstererek, "Direnkahkaha" notu ile birlikte kahkaha atarken bir fotoğrafını paylaşmıştı.

 

877-002.jpg     -Emma Watson, Özgecan Aslan cinayetine dikkat çekmek için etek giyip Taksim'de yürüyenlere 'Yürüyün Türk erkekleri' diyerek Twitter'dan destek verdi.

Bu konularda ilginizi çekebilir