25 °C

Hilfiger 3 milyar dolara satıldı

Calvin Klein'in sahibi Phillips-Van Heusen şirketi, Tomy Hilfiger'ı bünyesine kattı

Hilfiger 3 milyar dolara satıldı

NEW YORK - Phillips-Van Heusen şirketi, Tommy Hilfiger'ı 3 milyar dolara satın aldı.

Calvin Klein markasının sahibi ve New York giysi perakendecisi Phillips-Van Heusen, Tommy Hilfiger'ı Apax Partners'den satın alarak 4,6 milyar dolar gelirle dünyanın en büyük giysi şirketlerinden biri oluyor.

Anlaşmaya göre, Phillips-Van Heusen, 2,6 milyar doları nakit ve 379,9 milyon doları hisse olarak ödeyecek ve ayrıca 137,6 milyon dolar tutarındaki borcu üstlenecek.

Apax Partners başkanlığındaki grup Tommy Hilfiger'ı Mayıs 2006'da 1,2 milyar euroya satın aldıktan sonra 400 milyon eurodan fazla yatırım yaparak çalışan sayısını binin üzerine ve 574 olan mağaza sayısını bin 2'ye çıkarmıştı.

Bünyesinde Calvin Klein, Van Huesen, Arrow, IZOD ve Bass gibi markaları bulunduran Phillips-Van Heusen'in Üst Yöneticisi ve Başkanı Emanuel Chirico, Tommy Hilfiger'ı satın almalarının bazı markalarının uluslararası pazarlara açılmasına yardımcı olacağını umduğunu söyledi. 

Tommy Hilfiger'ın Üst Yöneticisi Fred Gehring bu görevine devam edecek ve aynı zamanda Phillips-Van Heusen's uluslararası operasyonlarının üst yöneticisi ile yönetim kurulu üyesi olacak.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap