9 °C

Sevilen, ilk 100'e girdi

Sevilen Şarapçılık dünyanın en büyük resmi şarap yarışması olarak gösterilen Viyana Şarap Yarışması'nda 3 altın, 2 gümüş madalya aldı.

Sevilen, ilk 100'e girdi

İSTANBUL - İzmirli şarap üreticisi Sevilen, dünyanın en büyük resmi şarap yarışması olarak gösterilen Viyana Şarap Yarışması'nda 3 altın, 2 gümüş madalya kazanarak bin 773 üretici arasında ilk 100'e girdi.

Sevilen Şarapçılık Yönetim Kurulu Üyesi Enis Güner, katılımcı sayısı itibarıyla dünyanın en büyük resmi yarışması olan Viyana Şarap Yarışması'na gönderdikleri 5 çeşitten 3'ünün altın, 2'sinin gümüş madalyayla döndüğünü söyledi.

AB tarafından da onaylanan yarışmanın dünya şarapçılığının en önemli göstergeleri arasında yer aldığını kaydeden Güner, bu yıl yarışmaya 36 ülkeden bin 733 üreticinin 10 bin 951 çeşit şarabıyla katıldığını bildirdi.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden şarap uzmanları, şarap garsonları, gastronomistler, şarap tüccarları ve gazetecilerden oluşan uzman heyetin yaptığı tadım sonrası Sevilen'in Premium Chardonnay, Centum Syrah ve 900 Cabernet Sauvignon şaraplarına altın, 900 Fume Blanc ve Rose Syrah & Cabernet Savignon şaraplarına ise gümüş madalya verdiğini söyledi.

Sevilen'in 900 Fume Blanc ve Centum şarapları bir süre önce dünyanın en iyi restoranı El Bulli ve ikinci en iyi restoranı Fat Duck'ın menüsüne girmişti.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.