5 °C

Tren istasyonunda 860 bin dolarlık soygun

Hindistan'da hareket halindeki trenden hem de polisin burnunun dibinde 860 bin dolar çalındı

Tren istasyonunda 860 bin dolarlık soygun

Hindistan’ın Tamil Nadu eyaletinde Merkez Bankası’na ait paraları taşıyan bir tren Western filmlerini aratmayan bir yöntemle soyuldu. 

Hindistan'da Salem-Chennai seferini yapan ve yakılmak üzere Chennai’deki Merkez Bankası şubesinde götürülen eski ama hâlâ geçerli olan paraları taşıyan trenin refakatçi 15 polisin burnunun dibinde soyulduğu, tren ancak son durağa geldiğinde anlaşıldı. 

Para dolu vagonu açan Merkez Bankası görevlileri, paraların bulunduğu sandıkların bir kısmının açılmış olduğunu ve tam 860 bin dolar değerinde Hint rupisinin çalındığını gördü. Bu arada, vagonun tavanının içinden bir insan geçebilecek şekilde kesilerek delindiği anlaşıldı.

Polis, 6-8 kişi tarafından gerçekleştirildiği sanılan soygunun tren hareket halindeyken gerçekleştirildiğinin sanıldığını bildirdi. 

Trenin 350 kilometrelik yol boyunca 12 durağa uğradığını bildiren yetkililer, bu duraklardaki polis merkezlerini harekete geçirirken, bazı yetkililer de hatta elektrik bulunması nedeniyle trenin tavanının ancak trenin elektrikli lokomotif yerine dizel motorlu lokomotifle çekildiği 80 kilometrelik Aathur –Vridhachalam kasabaları arasında soyulduğunu sanıldığını belirtiyor. 

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap