14 °C

İstanbul Şehir Üniversitesi'nin ALES başarısı

İstanbul Şehir Üniversitesi, ÖSYM tarafından açıklanan ALES raporuna göre sözel kategoride vakıf üniversiteleri arasında birinci oldu.

İstanbul Şehir Üniversitesi'nin ALES başarısı

İstanbul Şehir Üniversitesi, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonucuna göre sözel kategoride vakıf üniversiteleri arasında birinci oldu.

ÖSYM tarafından açıklanan bu raporda, en az 100 mezunu veya öğrencisi sınava giren üniversitelerin 70’in üzerinde puan alan öğrenci veya mezun sayıları değerlendirildi. İstanbul Şehir Üniversitesi sözel puan kategorisinde iki büyük devlet üniversitesinin ardından 3. sırada yer alma başarısı göstererek vakıf üniversiteleri arasında birinci oldu.

“Üniversitelerin mezunlarının başarısı önemli”

İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan, “Üniversitelerin en önemli kalite göstergelerinden biri mezunlarının başarısı. Lisansüstü eğitime giriş için düzenlenen ALES sınavı sonuçları, bize mezunlarımızın başarılarını bir kez daha kanıtlamış oldu. 221 bini aşkın adayın katıldığı ALES’te, öğrenci ve mezunlarımızın elde ettiği başarı, uluslararası standartlarda ve disiplinlerarası yapılandırdığımız programlarımızın kalitesini gösteriyor. Üniversite adaylarına tavsiyem, tercihlerini yaparken, üniversitelerin yalnızca giriş puanlarına bakarak değil, mezun başarılarını da değerlendirerek karar vermeleri.” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap