Öğretmen il dışı atama sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 3-7 Haziran tarihleri arasında öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değişikliği başvuruları tamamlandı. Kadrolu öğretmenlerin bulundukları bölgeden farklı bir yere tayinini istediği başvurular MEBBİS üzerinden gerçekleşti. Millî Eğitim Bakanlığınca isteğe bağlı iller arası yer değiştirme sonuçları açıklandı.

Haber Merkezi
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek.

Bu kapsamda başvuracak öğretmenlere, 41’inci seçenek olarak ise bir il tercih etme hakkı verilecek. Ancak 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41’inci seçenek işaretlenemeyecek. Bunlardan 41’inci seçeneği işaretleyenler yalnızca tercih ettiği ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğü esasına göre bilgisayar kurasıyla atanacak.

Öğretmenler yeni görev yerlerinde 2024-2025 eğitim-öğretim yılına başlayacaklar. Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değişikliği ise 1-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuru şartları neler?

- Kadrolu olarak görev yapıyor olmak,

- En az üç yıl kıdeme sahip olmak,

- Disiplin cezası almamış olmak.