21 °C

"Güvenilir eller gıda güvenliği"nde 6 bin şefe online eğitim

Türkiye Şef Araştırması'na katılan şeflerin yüzde 80'inin "Gıda Güvenliği" alanında eğitim almayı en önemli ihtiyacı olarak tanımlamasının ardından Unilever Food Solutions'ın başlattığı "Güvenilir Eller" eğitim programında 6 aylık dönem tamamlandı.

Güvenilir eller gıda güvenliğinde 6 bin şefe online eğitim

Unilever Food Solutions, geçen yıl bağımsız bir araştırma şirketiyle gerçekleştirdiği Türkiye Şef Araştırmasına katılan şeflerin yüzde 80'inin "Gıda Güvenliği" alanında eğitim almayı en önemli ihtiyacı olarak tanımlamasının ardından harekete geçti. Şeflerden alınan bu değerlendirmeyle yola çıkan Unilever Food Solutions'ın Mayıs 2016'da başlattığı "Güvenilir Eller" gıda güvenliği online eğitim programında ilk 6 aylık dönem tamamlandı.

Her boyutta işletmeye gıda güvenliği bilincini taşımayı amaçlayan Güvenilir Eller projesinde, online eğitimleri tamamlayan şeflere Gıda Güvenliği Derneği onaylı isme özel sertifika gönderiliyor. Bugüne kadar yaklaşık 6 bin şef guvenilireller.com'a kayıt olarak eğitimlere başladı. İlk 6 aylık dönemde 2 bin 700'den fazla şefe Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifika gönderimi yapıldı.

Gıda Güvenliği Derneği tarafından içeriği hazırlanan ve her konu için farklı beş modülden oluşan online eğitim programıyla gıda güvenliği konusunda temel bilgiler şeflere veriliyor. Eğitim başlıkları, fiziksel ve kimyasal tehlikeler, temizlik, üretim güvenliği, çapraz bulaşma ve HACCP uygulamalarından oluşuyor.

Güvenilir Eller projesine tüm Türkiye'den şeflerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Unilever Food Solutions Türkiye, Orta Asya ve İran Genel Müdürü Önder Arsan "Türkiye'nin ilk ve tek online gıda güvenliği eğitim-sertifika programı ‘Güvenilir Eller' projemize, ilk yıl 5 bin şefimizin ve 3 yılın sonunda da 30 bin şefimizin gıda güvenliği eğitimini tamamlayarak sertifikalarını almalarını sağlamayı hedefleyerek başlamıştık. Şu anda ilk yıl hedefimize 6 aylık dönemde yaklaştık. Türkiye genelinden eğitim için 6 bin şefimiz kayıt yaptırdı, 5 videoluk eğitimleri tamamlayanların oranı ise yüzde 50'in üzerinde" dedi.

‘Güvenilir Eller' Gıda Güvenliği Eğitim Programı hakkından detaylı bilgiye www.ufs.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap