BAE'de otomotiv yağ filtreleri geri dönüşüm tesisi kurulacak

Oto yağ filtresi geri dönüşüm tesisi kurmayı planlayan BAE'li firma, Türk firmalardan konuyla ilgili teklif bekliyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Serbest piyasa ekonomisinin hakim olduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin ekonomik zenginliği büyük ölçüde petrol ve doğal gaz üretimine ve ihracatına dayanır. Sektörün GSYİH içindeki payı yaklaşık yüzde 37’dir. Dünya finansal krizi ve en büyük ithalatçısı Çin ekonomisinin yavaşlaması ve son olarak 2014 yılının ikinci yarısından itibaren petrolün uluslararası piyasa fiyatındaki yüzde 50 oranındaki düşüş BAE ekonomisini de (hidrokarbon ihraç gelirini) olumsuz etkilemektedir. Bu çerçevede, sanayi üretimi ve ihracatı da bu dalgalanmalardan doğrudan etkilenirken, harcamalar, tüketim, ithalat dolaylı biçimde etkilenmiştir. İç faizler yükselmiş, kredi piyasası daralmış, piyasadaki para miktarı azalmıştır.

Dünya ekonomisindeki küçülmeden menfi etkilenen BAE ekonomisi (GSYH) 2015 yılında yüzde 3,9 oranında büyümüştür. 2016 yılında yüzde 2,3 ve 2017 yılında ise yüzde 2,6 oranında (düşük seviyede) büyüme öngörülmektedir.

Ekonominin petrol ve doğalgaza bağımlılığının azaltılmasına yönelik olarak Hükümetin sektörel üretim ve yatırımların çeşitlendirilmesi çabaları olumlu karşılanmaktadır. BAE Hükümetinin özellikle turizm (sağlık turizmi dahil), emlak, finans ve sağlık gibi sektörlere yatırım yaptığı gözlemlenmektedir. Bu bağlamda, “Abu Dhabi 2030 Planı“ çerçevesinde 200 milyar dolar değerinde yatırım yapılması ve ülke milli gelirinin yüzde 64’ünün petrol dışı sektörlerden oluşması öngörülmektedir. Nitekim, ülke gelir kaynaklarını çeşitlendirmeye yönelik devlet politikası ve özel sektörde yaşanan canlanma neticesinde, petrol-dışı gelirlerin geçmiş yıllara göre, milli gelirdeki payı gittikçe artmaktadır.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

We are interested to purchase machinery for cars oil filter recycle, as you know each car has an oil filter which will be changed every 5000 km by new one.
We are interested to buy a plant which contains machinery for recycling this filter .
If you know about a plant exist in Turkey or company whom they are manufacturing the equipment for this plant ,
We are very interested to meet with them.
We are planning to visit Turkey, please let us know if we can meet with you and the other manufacturers

http://www.turkishexporter.net/en/Leads/339595_car-oil-filter-recycle-machine-demanded-from-uae

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Bu konularda ilginizi çekebilir