9 °C

Bayramda yaklaşık 1 milyon yolcu taşıdı

Bayramda yaklaşık 1 milyon yolcu taşıdı

İSTANBUL - İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), Ramazan Bayramı tatili boyunca 1 milyona yakın yolcu ve 180 bin civarında araç taşıdı. 

 İDO'dan yapılan açıklamaya göre, bayram dönüşü trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Eskihisar-Topçular hattında doldur-boşalt sistemiyle hızlı akış sağlandı ve bekleme süreleri minimum düzeyde tutuldu.

Arife günü olan 7 Ağustos Çarşamba gününden dönüş trafiğinin yoğunlaştığı 11 Ağustos Pazar gününe  kadar özel bir program uygulayan, hızlı feribot ve deniz otobüsünde 230'a yakın ek sefer açıklayan İDO, Eskihisar-Topçular arasında 17 gemiyle doldur-boşalt sistemiyle aralıksız hizmet verdi.  

İDO, bayram tatili boyunca 1 milyona yakın yolcu ve 180 bin civarında araç taşıdı. Ayrıca Eskihisar-Topçular hattında yoğunlaştırılmış seferlerle bir günde taşınan araç sayısı, geçen yıla oranla yüzde 40 artış göstererek yeni bir rekora imza atıldı.

Tüm hatlarda toplamda 3 bin 200 sefere ulaşan İDO, bayramda bir ilke imza atarak Bandırma-Yenikapı hızlı feribot hattında saat 02.30 seferini gerçekleştirdi. Devam eden bayram dönüşü yoğunluğu, yapılan ek seferlerle karşılanmaya devam ediyor.

İDO yetkilileri, Kurban Bayramı döneminde gelebilecek yoğun talebe yönelik çalışmalara da başladı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.