20 °C

Kapalı sınır Ro-Ro ile aşıldı

UND Yönetim Kurulu Üyesi Şanverdi: "Cilvegözü Sınır Kapısı'nın kapatılmasının ardından İskenderun ilçesinde ve Mersin'de başlatılan ro-ro seferleri nakliyecilerimiz için umut oldu"

Kapalı sınır Ro-Ro ile aşıldı

 

 
 
 
 
HATAY  - Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Şanverdi, Cilvegözü Sınır Kapısı'nın kapatılmasının ardından İskenderun ilçesinde ve Mersin'de başlatılan ro-ro seferlerinin nakliyeciler için umut olduğunu belirtti.
 
Şanverdi, Suriye'de yaşanan karışıklıklardan dolayı bu ülke üzerinden yapılan taşımacılığın tamamen durduğunu ve bu durumun nakliyecileri çok kötü etkilediğini söyledi.
 
Hatay'da yaklaşık 8 bin tırın bulunduğunu, bunların birçoğunun Orta Doğu ve Körfez ülkelerine taşımacılık yaptığını ifade eden Şanverdi, "Cilvegözü Sınır Kapısı'nın kapatılmasının ardından İskenderun ilçesinde ve Mersin'de başlatılan ro-ro seferleri nakliyecilerimiz için umut oldu. Haftada 4 sefer yapılan ro-ro taşımacılığı sayesinde Cilvegözü'nün kapanmasının ardından atıl duruma düşen birçok tır yeniden çalışmaya başladı. Bu seferler sayesinde nakliyecilerin yeniden yüzü güldü" diye konuştu.
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap