8 °C

Özel Pazar'da üyelik kayıtları başladı

Özel Pazar'ın resmi açılışı Global Girişimcilik Haftası'nın da içinde bulunduğu kasım ayında yapılacak ve işlemler bu tarihte başlayacak

Özel Pazar'da üyelik kayıtları başladı

İSTANBUL - Şirketlere halka açılmadan finansman bulma, payını satmak isteyen şirket ortaklarına likidite sağlama, yatırımcılara ise hem yeni yatırım seçenekleri, hem de yatırımlarını likide edebilme imkan sunan Özel Pazar'da üyelik kayıtları bugün itibariyle başladı.  

Borsa İstanbul açıklamasına göre, borsa bünyesinde girişimcilerle yatırımcıları uzun vadeli ortaklıklar için bir araya getirerek ihtiyaçları olan finansman ve likiditeyi sağlamaya yönelik yeni bir alternatif çözüm aracı olarak yakında hizmete açılacak Özel Pazar'da üyelik kayıtları bugünden itibaren alınacak. 

Tüm hizmetler tek platformda

Yeni pazar yeri sayesinde hem erken aşama yeni girişimler, hem de girişiminde yol katederek belirli bir büyüklüğe erişmiş yükselen girişimler, nitelikli ya da lisanslı melek yatırımcılara doğrudan erişim imkanı bulacak.  

Pazarda, ortaklık ve pay alım-satım sürecinde ihtiyaç duyulan hukuki ve finansal danışmanlık gibi birçok konuda şirketler ile yatırımcılara destek olacak Servis Sağlayıcılar ve Aracılar da yer alacak olup gerekli olan tüm hizmetler tek platformdan sunulacak. 

Bir yıl ücretsiz üyelik imkanı

Üyelik kayıtlarının 26 Ağustos 2014 tarihi itibarıyla başladığı Özel Pazar'ın resmi açılışı Global Girişimcilik Haftası'nın da içinde bulunduğu kasım ayında yapılacak ve işlemler bu tarihte başlayacak. 

Ekim ayı sonuna kadar üyelik başvurusu yapan şirketlere ve yatırımcılara bir yıl ücretsiz üyelik imkanı tanınacak. 

Konuyla ilgili detaylı bilgi www.bistozelpazar.com adresinde yer alıyor. 

"Bir borsanın sıfırdan geliştirdiği dünyadaki ilk pazar"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Yılmaz, sahip olduğu nitelikler açısından bir borsanın sıfırdan geliştirdiği dünyadaki ilk pazar olarak, Türkiye'deki girişimcilik ekosisteminin ve yatırım ortamının geliştirilmesi ve istikrarlı bir ekonomik büyümeye katkı sağlanması amacıyla Özel Pazar'ın kurulduğunu bildirdi. 

Özel Pazar'ın gerek Türkiye'de, gerekse içinde bulunulan bölgede özel sermaye yatırımı yapacaklar ile özel sermaye yatırımı ve finansman arayanların buluşma noktası olmasını hedeflediklerini aktaran Yılmaz, şunları kaydetti: 

"Özel Pazar'a şirketler, şirket ortakları, nitelikli yatırımcılar, sertifikalı melek yatırımcılar, servis sağlayıcılar ve aracılar hemen üye olabilecekler. Bu çerçevede, İstanbul'un uluslararası bir finans merkezi olması yolunda önemli katkıları olacağına inandığımız Özel Pazar'ın büyümeyi hedefleyen tüm girişimcilere, yatırımcılara ve girişimcilik ekosistemine hayırlı olmasını diliyoruz." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.