22 °C

''Dünya Medeniyetler Kraliçesi'' yarışması Diyarbakır'ı kızdırdı

Aralarında Anadolu Gençlik Derneği, Diyanet-Sen ile Mustazaflar Cemiyeti'nin bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşları, yarışmanın düzenlenmesine tepki gösterdi.

''Dünya Medeniyetler Kraliçesi'' yarışması Diyarbakır'ı kızdırdı

 

 

 
 
 
DİYARBAKIR - Diyarbakır'daki bazı sivil toplum kuruluşları, 7 Nisan'da düzenlenecek ''Dünya Medeniyetler Kraliçesi'' (Miss Civilization Of The World) Yarışması'na tepki gösterdi.
Aralarında Anadolu Gençlik Derneği, Diyanet-Sen, Diyarbakır İnsani Yardım Derneği, Eğitim-Bir-Sen ve Mustazaflar Cemiyeti'nin bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşları, onursal başkanlığını Süha Özgermi'nin yaptığı, 21 ülkeden 22 güzelin katılacağı Miss Civilization Of The World Yarışması'nın Diyarbakır'da yapılmasından rahatsızlık duyduklarını belirttiler.
Hamit Yaz imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''Son günlerde sinsi bir şekilde faaliyete geçen bazı fırsatçı mihraklar, çözüm ve barış sürecine paralellik gösterme ve destekleme süsüyle, 7 peygamber ve 541 sahabenin metfun bulunduğu, 3 peygamber makamının yer aldığı, her karış toprağı maneviyat kokan Diyarbakırımızda, provokatif bir etkinlik olarak sözde 'Dünya Medeniyetler Kraliçesi' adı altında bir 'Çirkinlik Yarışması' düzenlenmektedir.''
Yarışmanın Diyarbakır'da kasıtlı, planlı, programlı bir şekilde icra edilmek istendiği savunulan açıklamada, Diyarbakır'daki 47 sivil toplum kuruluşu olarak bu çirkinlik yarışmasını şiddetle kınadıkları kaydedildi.
 
Ticaret Odası
 
Öte yandan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Remzi Can da yaptığı yazılı açıklamada, Diyarbakır'da düzenlenecek güzellik yarışması organizasyonun DTSO ortaklığında gerçekleştirileceği şeklindeki basında çıkan haberlerin, organizasyon komitesinin bu konuda vermiş olduğu beyanların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Can, açıklamasında şunları kaydetti:
''Tarafımızca imzalanmış herhangi bir sözleşme olmadığı gibi tanıtım amaçlı yayınlanan bilboardlardaki oda logomuz da bilgimiz dışında kullanılmaktadır. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası olarak gerçekleştirilecek olan organizasyona ne maddi ne de manevi hiçbir şekilde katkımız söz konusu değildir.''

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap