1 Mayıs'ta Sıhhiye Meydanı'nda olacaklar

Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB Ankara'daki kutlamalar çerçevesinde Sıhhiye Meydanı'nda ortak miting düzenleyecek

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) Ankara'daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları çerçevesinde Sıhhiye Meydanı'nda ortak miting düzenleyecek. 

Mülkiyeliler Birliği'nde Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleriyle ilgili basın toplantısı düzenlendi. 

Tertip komitesi adına ortak hazırlanan metni okuyan KESK Ankara Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Özgür Bozdoğan, milyonlarca işçinin açlık sınırının altındaki asgari ücretle geçinmek zorunda kaldığını savunarak, insanca, özgürce ve kardeşçe yaşayacakları bir ülke istediklerini söyledi. 

"Türkiye'nin yıllardır şirket gibi yönetildiğini, sermayenin ve bir avuç mutlu azınlığın servetinin sürekli büyüdüğünü" ileri süren Bozdoğan, "Biz bir anonim şirketin hakkı hukuku olmayan köleleri değil, demokratik cumhuriyetin eşit yurttaşları olmak istiyoruz" dedi. 

Bozdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün Ankara'da Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından ortaklaşa Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenecek mitingle kutlanacağını bildirerek, tüm vatandaşları mitinge davet etti. 

Bu konularda ilginizi çekebilir