1 Mayıs'ta Taksim'e 10 bin polis çıkacak

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin oluşturduğu 1 Mayıs Tertip Komitesi, 1 Mayıs’ta Taksim’e çıkma çağrısı yaptı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise Vali Vasip Şahin’in “Taksim’e izin yok” açıklamasının ardından güvenlik tedbirlerini üst seviyeye çıkardı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Gruplar geçen yılların aksine bu yıl Taksim’e çıkmak için toplanma noktalarını açıklamadı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise geçmiş yıllardaki toplanma noktalarını dikkate alarak önlemler aldı. 

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre, Taksim Meydanı’na ve çevresine yaklaşık 10 bin polisin konuşlandırılması kararlaştırıldı. Bu sayının esnek olduğu, 1 Mayıs öncesinde değiştirilebileceği belirtildi.

Havadan-karadan takip!

1 Mayıs günü Taksim Meydanı demir bariyerlerle çevrilecek. Bariyerlerin çevresine polisler konuşlandırılacak. 

İstiklal Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Mete Caddesi, Gümüşsuyu, Sıraselviler ve Divan Kavşağı ile Şişli’de DİSK önünde, Beşiktaş Meydanı’nda ve Dolmabahçe’de polisler TOMA’larla bekleyecek.

1211.jpg

Okmeydanı, Dolapdere, Gazi Mahallesi, Gülsuyu, Sancaktepe’de de çevik kuvvet ekipleri bulunacak. Bu tedbirlere ek olarak İstanbul Emniyeti’nde bugünden itibaren izinler kaldırıldı. 

Metro - füniküler kapalı

Habere göre İstanbul dışından getirilen polisler "olay çıkması muhtemel" alanlara yakın yerlerde konuşlandırılacak. 

Polis helikopteri de görüntü alarak canlı olarak MOBESE merkezine aktaracak. Yenikapı-Hacıosman metrosu, Osmanbey ve Şişhane durakları arasında hizmet vermeyecek. Kabataş-Taksim füniküler hattı da 1 Mayıs günü kapatılacak.

Bu konularda ilginizi çekebilir