120 hektarlık alan kül oldu

İskenderun'da önceki gece başlayan orman yangınının, iki noktada devam ediyor. Şu ana kadar 70 hektar ormanlık ve 50 hektar makilik alan zarar gördü.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

HATAY - İskenderun ilçesinde önceki gece başlayan orman yangınının, iki noktada devam ettiği bildirildi.
 
Antakya Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi, yaptığı açıklamada, İskenderun ilçesine bağlı Suçıkağı, Aşkarbeyli ve Güzelköy köyleri arasında çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
 
Bölgede etkili olar rüzgarın yangına müdahaleyi zorlaştırdığını ifade eden Harbi, yangında 120 hektarlık alanın zarar gördüğünü kaydetti.
Yangının halen iki noktada devam ettiğini bildiren Harbi, şu bilgileri verdi:
 
"İskenderun ilçesinde çıkan orman yangını yüksek kesimlerde 2 noktada devam ediyor. Yangının söndürülmesi için ekiplerimiz canla başla, havadan ve karadan mücadele ediyor. Söndürme çalışmalarına Hatay, Adana, Kahramanmaraş, Mersin ve Osmaniye'den gelen 44 arozöz, 2 yangın söndürme helikopteri, 13 su tankı, 25 ilk müdahale aracı, 6 dozer ve yaklaşık 400 yangın söndürme işçisi katılıyor. Bölgede rüzgarın kuvvetli olması, yangına havadan müdahaleyi oldukça zorlaştırıyor. Yangında şu ana kadar 70 hektarı ormanlık 50 hektarı makilik alan olmak üzere toplam 120 hektar alan zarar gördü."
Harbi, yangının çıkış nedeniyle ilgili araştırmanın da sürdüğünü sözlerine ekledi.