10 °C

18 turist hastaneye kaldırıldı

İranlı 18 turist zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

18 turist hastaneye kaldırıldı

Konya'da İranlı 18 turist, kaldıkları otelde yedikleri akşam yemeğinden sonra zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Turist kafilesi, tedavilerinin ardından taburcu oldu.  

Mevlana'nın ölüm yıldönümü nedeniyle  her yıl 7-17 Aralık tarihlerinde düzenlenen anma törenleri için Konya'ya gelen İranlı turist kafilesinde bulunanlar, kaldıkları otelde yedikleri akşam yemeği ardından mide bulantısı ve baş ağrısı şikayetlerini otel yönetimine bildirdi. Otel personeli kafilede bulunan 18 turisti zehirlenmiş olabileceği şüphesi ile Meram Egitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Öğleleyin balık ve akşam yemeğinde tavuk yedikleri belirtilen turistlere acil serviste serum tedavisi yapıldı. İranlı turistler yaklaşık 3 saatlik tedavi sonrası taburcu edilirken durumlarının iyi olduğu açıklandı.

5cdafc78c7c705953f8067e72377ed83.jpg

Otele dönmek üzere taksi bulmaya çalışan turistler, hastane çevresinde yeterli sayıda taksi bulamayınca yoldan geçen bir toplu taşıma minibüsü kiraladı. Bazı turistler taksiyle bazıları ise minibüsle kaldıkları otele dönebildi.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.