23 °C

24. Dönem 5. Yasama Yılı'na yarın başlıyor

TBMM'nin 24. Dönem 5. Yasama Yılı'na yarın başlıyor

24. Dönem 5. Yasama Yılı'na yarın başlıyor

ANKARA -  TBMM'nin 24. Dönem 5. Yasama Yılı'na yarın başlıyor.

Yasama yılı açılışı dolayısıyla,  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başkanlık Divanı üyeleri ve milletvekillerinin katılımıylaTBMM kampüsü içindeki Atatürk Anıtı'nda tören gerçekleştirilecek. Çiçek ve beraberindekiler, Atatürk Anıtı'na çelenk koyacak, saygı duruşunda bulunacak ve İstiklal Marşı okuyacak. 

TBMM Genel Kurulu, saat 15.00'te toplanacak. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, birleşimi açtıktan sonra sunuş konuşması yapacak. Çiçek'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Genel Kurul'a takdiminin ardından İstiklal Marşı okunacak. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk kez yasama yılı açılış konuşmasını yapacak.  

Genel Kurul, Erdoğan'ın konuşmasının ardından başka konuyu ele almayacak.  TBMM Başkanı Çiçek ve eşi, yasama yılının başlaması nedeniyle akşam da Meclis'te resepsiyon verecek.

Onur Ödülü sahiplerine verilecek

TBMM 2014 Onur Ödülü, yarın saat 11.00'de Meclis'te yapılacak törenle Meclis Başkanı Cemil Çiçek tarafından sahiplerine verilecek.

Onur Ödülü bu yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Demirer ve Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsamettin Koçan'a verilecek. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap