77'deki olayın aydınlatılması gerekiyor

TÜSİAD Başkanı Boyner "1 Mayıs 1977'de yaşanan olayın halen aydınlığa kavuşturulmamış olması vicdanları sızlatmaya devam etmektedir. Geçen yılki mesajımızı tekrarlayarak tüm faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması diliyoruz" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEMEİSTANBUL - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, "1 Mayıs 1977'de yaşanan menfur olayın halen aydınlığa kavuşturulmamış olması vicdanları sızlatmaya devam etmektedir. Geçen yıl olduğu gibi, tüm faili meçhul cinayetlerin bir an önce aydınlatılması dileğimizi tekrarlıyoruz" dedi.

Boyner, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, TÜSİAD Yönetim Kurulu adına tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladığını ifade ederek, şunları kaydetti: "Çalışma yaşamının, iş sağlığı ve güvenliği başta olmak üzere, çok daha iyi standartlara kavuşturulması, devlet, işçi ve işveren kesimlerinin işbirliği yapması gereken en önemli konudur. Emeğe ve çalışan haklarına saygının ve sosyal diyaloğun gelişmesi, demokratik kültürümüzün de gelişmesine katkı sağlayacaktır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, bu konuların öneminin bir kez daha güçlü şekilde kamuoyu gündemine gelmesine vesile olmaktadır. Ayrıca, 1 Mayıs 1977'de yaşanan menfur olayın halen aydınlığa kavuşturulmamış olması vicdanları sızlatmaya devam etmektedir. Geçen yıl olduğu gibi, tüm faili meçhul cinayetlerin bir an önce aydınlatılması dileğimizi tekrarlıyoruz."

(AA)

Bu konularda ilginizi çekebilir