9 °C

Adalet yürüyüşü 24. gününde

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlatığı adalet yürüyüşü 24. gününde. Kılıçdaroğlu, yarın Maltepe'de gerçekleştirilecek mitinge Türk bayrağı, Atatürk posteri ve adalet pankartı dışında hiç bir şeyin getirilmemesi uyarısında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Güvenpark'tan başlattığı adalet yürüyüşünün 24. gününe Tuzla İçmeler mevkisinden başladı.

Yürüyüşün bugünkü etabı öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yürüyüş esnasında dört mevsimi yaşadıklarını; Türkiye coğrafyasını yürüyerek izlemenin son derece huzur verdiğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu, yolda ilgi gösteren çok sayıda vatandaş olduğu gibi kendilerini protesto eden vatandaşların da bulunduğunu, hepsine teşekkür ettiğini belirterek, "Demokrasinin güzelliğini birlikte yaşamalıyız; protesto eden ve destekleyen vatandaşlarımız yan yana. Siyasetin de bu kültüre ulaşması çok önemli. Bu yürüyüşün amacı da bu adaleti sağlamak." diye konuştu.

Güvenlik güçlerine teşekkür ettiğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, "Onlar bizim güvenliğimizi sağlamak için öz veriyle çalıştılar, polisi, jandarması, bu şunu gösteriyor; bir siyasal iktidarın değil, halkın polisi, halkın jandarması olunca halkla aralarında bir problem yok. Biz barışçıl bir yürüyüş yaptık, onlar bizim güvenliğimizi sağladılar, kendilerine yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

Kılıçdaroğlu, kendisini takip eden basın mensuplarına da teşekkür ederek, "Sizlerin de zor anlar yaşadığını biliyorum, özellikle kameraman arkadaşlar arka arkaya giderken kazalar geçirdiler, umarım onlarda da ciddi bir yaralanma olmamıştır." ifadelerini kullandı.

"Dragos'tan miting alanına kadar yalnız yürüyeceğim"

Maltepe'de yarın miting yapacaklarını anımsatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Yarın mitingimiz olacak, ben Dragos'tan miting alanına yalnız yürüyeceğim. O nedenle ben de gidip genel başkanımla yürüyeceğim diyen vatandaşlarıma bir uyarı yapayım, beni Dragos'ta beklemeyin, Dragos'tan miting alanına kadar yalnız yürüyeceğim. Eğer ilgi gösterirseniz tabii, miting alanına gelin, miting alanına 2,5-3 kilometrelik bir yürüyüşle geleceğim, hep birlikte mitingimizi gerçekleştirmiş olacağız. Bu mitingi yaparken, miting alanına bayrak, adalet pankartı, Atatürk posteri dışında hiçbir şey istemiyorum, altı oklu bayrak da istemiyoruz. Hep beraber adalet istiyoruz, bayrağımız var, milli bayrağımız, dolayısıyla o bayrağın altında hep birlikte yaşıyoruz. Atatürk ortak değerimiz ve Atatürk posteri olacak. Bunların dışında hiç kimsenin başka bir pankart getirmesi, başka bayrak açmasını asla doğru bulmuyoruz. Bunu yapanları da provokatör olarak değerlendiriyoruz. Bütün arkadaşlarımdan ve güvenlik güçlerinden istirhamım bu üçünün dışında pankartı alana sokmasınlar."

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.