21 °C

Ağlara 350 kiloluk köpek balığı takıldı

Fethiye'de ağlara takılan kaplan-sapan cinsi köpek balığı hemen satıldı.

Ağlara 350 kiloluk köpek balığı takıldı

FETHİYE - Muğla'nın Fethiye ilçesinde kılıç balığı yakalamaya çalışan balıkçıların ağlarına 350 kilo ağırlığına uzun kuyruklu bir köpek balığı takıldı.

Fethiye'den avlamak için "Kayalı Osman" isimli tekneyle gece denize açılan balıkçılar, İblis Burnu'nun yaklaşık 9 mil açıklarında kılıç balığı yakalamak için ağları denize bıraktı. Balıkçılar bir süre sonra ağlara bir köpek balığının takıldığını fark etti. Balıkçılar Osman Somyürek, Ferdi Özer, Fikri Günal ve Ferhat Özer yaklaşık 3 saat uğraşmalarına rağmen köpek balığını tekneye çıkartamadı. Daha sonra köpek balığını tekneye bağlayan balıkçılar Ölüdeniz beldesindeki Gemiler Koyu'na getirdi. Yaklaşık 4,5 metre uzunluğu 350 kilogram ağırlığında olan köpek balığı vatandaşların meraklı bakışları altında bağlanan halatlarla güçlükle karaya alındı.

54 yıllık balıkçı olduğunu belirten Osman Somyürek, yakaladıkları köpek balığının "kaplan-sapan" cinsi olduğunu söyledi.

Somyürek, "Balık, avına kuyruğuyla vurup, deniz altına çekip yutar. Kılıç balığı avı yaparken ağımıza takıldı. 4 kişi ağı saatlerce uğraşarak çektik. Tekneye alamadık. Bu köpek balığının tehlikeli olan bir cinsidir" dedi.

Fikri Günal ise 20 yıllık balıkçı olduğunu ve ilk kez böyle bir köpek balığı gördüğünü ifade etti.

Minibüse konularak götürülen köpek balığı, bir balıkçılık firmasına satıldı.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap