7 °C

AK Parti'nin Meclis Başkan adayı İsmet Yılmaz

AK Parti'nin Meclis Başkan adayı İsmet Yılmaz oldu

AK Parti'nin Meclis Başkan adayı İsmet Yılmaz

CHP, MHP ve HDP'nin ardından AK Parti de Meclis Başkan adayını belirledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Meclis Başkan adayının Milli Savunma Bakanlığı görevini yürüten İsmet Yılmaz olduğunu açıkladı.

Davutoğlu, "Önümüzdeki günlerde özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesine müteakip, bu sefer koalisyon çalışmaları ile ilgili olarak da faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. En doğru kararı alabilmek, ülkemiz için en hayırlı sonuca ulaşabilmek için bundan sonraki çalışmalarımızı yoğunlaştırarak devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Meclis başkanlığı konusunun koalisyon görüşmelerinin bir parçası olmadığını söyleyen Davutoğlu, "Koalisyon görüşmeleri, meclis başkanlığı seçiminden sonra ve Meclis Başkanlık Divanı'nın oluşumundan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın beni görevlendirmesiyle başlayacaktır. Şu ana kadar yapılan hiçbir resmi temas olmamıştır. Karşılıklı görüşler, fikirler beyan edilmiştir. Bu çerçevede de Sayın Kılıçdaroğlu'nun bugün basına yansıyan ifadelerini son derece olumlu buluyorum" şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, "Şu anda siyasi gerilimlere değil, ülkenin uzlaşı içinde ülkeyi yönetecek bir hükümet yapısına ihtiyacı var" dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap