18 °C

Akil insanlarla son toplantı

Akil insanlarla son toplantı

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Akil İnsanlar Heyeti ile düzenlediği toplantısı sona erdi. 

Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde gerçekleşen toplantıya, Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ile Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Mehmet Ulvi Saran da katıldı. 

Toplantıya, Akil İnsanlar Heyeti üyeliğinden, köşe yazısında istifa ettiğini açıklayan Murat Belge ile Prof. Dr. Baskın Oran, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Mustafa Kumlu katılmadı. 

Toplantıda, 7 coğrafi bölgede görev yapan 7 heyet, ayrı ayrı hazırladıkları raporları Başbakan Erdoğan'a sunarken Başbakan Erdoğan da çözüm sürecinde kritik rol oynayan Akil İnsanlara teşekkür etti. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, yaklaşık 3 saat süren toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, hazırlanan raporlarda problemin ne olduğuna ilişkin tespitlerin ve vatandaşın koyduğu teşhislerin olduğunu söyledi. Çelik, "Neticede her bölge heyeti vatandaşın ağzından çözüm önerilerini, tedavi yöntemlerini sunuyor. Bunun yanında insanların hayalleri, umutları, korkuları var. Anayasa meselesinden dine varıncaya kadar, Alevi meselesinden cemevi meselesine kadar tespit edilmiş sorunlar ve çözüm önerileri sunuluyor. Önümüzdeki dönemde 7 bölgenin raporu tek bir rapor haline getirilebilir ve belki bir rafine rapor hazırlanacak ve bu rapor kamuoyuyla paylaşılacak" ifadelerini kullanıldı. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap