25 °C

”Anayasa paketi bütün olarak ele alınmalı”

Mustafa Koç, Anayasa değişikliği ile ilgili olarak "TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner'in dediklerine katılmamak mümkün değil" dedi

”Anayasa paketi bütün olarak ele alınmalı”

İSTANBUL - Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Anayasa değişikliği paketine ilişkin olarak, "Bunu bir bütün olarak ele almak lazım. Bu şekilde bölük pörçük ve parça parça almanın sağlıklı olmayacağı düşüncesindeyim" dedi.

Koç, TÜSİAD'ın Görüş Dergisi'nin yeniden yayınlaması nedeniyle düzenlenen kokteyl sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, derginin kapağını çok güzel olduğunu belirterek, "İnşallah devlet büyüklerimize bir mesaj verir" yorumunda bulundu.

Anayasa değişikliği paketine ilişkin sorulara da Mustafa Koç, "TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner'in dediklerine katılmamak mümkün değil. Bunu bir bütün olarak ele almak lazım. Bu şekilde bölük pörçük ve parça parça almanın sağlıklı olmayacağı düşüncesindeyim" yanıtını verdi.

Paketin toplu olarak referanduma götürülmesine dair de Koç, "O büyüklerimizin karar vereceği bir şey. Ben bunun daha geniş bir platformda tartışılıp değerlendirilip o şekilde kamuoyuna sunulması gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.

Koç, "Siyasi istikrarsızlık tehlikesi görüyor musunuz?" sorusu üzerine ise önümüzdeki yıl seçim yapılacağını hatırlatarak, Türkiye'nin çok ciddi bir ekonomik krizi batı dünyasına göre göreceli olarak iyi bir şekilde atlattığını ve bunun devamının geleceğini ümit ettiğini vurguladı.

Mustafa Koç, bu bakımdan çok aksi bir şey olmadığı sürece siyasi çalkantı veya istikrarsızlık beklemediğini de ifade etti.

İşsizlik sorununa ilişkin sorular üzerine de Koç, "Felaket tellallığı yapmayalım. İşsizlik herkesin sorunu. Bütün dünyanın sorunu. Bunu bir şekilde bertaraf etmeliyiz. Türkiye'nin bankacılık sektöründeki duruşu, mali disiplini öbür taraftan özel sektörün kuvvetli olması Türkiye'yi batı ülkelerine göre çok daha avantajlı kılıyor. Dinamik bir özel sektör, kalifiye genç nüfusumuz var" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap