13 °C

Ankara'da yağış hayatı felç etti

Yetkililer, Marmara bölgesi için sağanak yağış uyarısında bulundu.

Ankara'da yağış hayatı felç etti

ANKARA - Ankara ve çevresinde, öğleden sonra başlayan ve aralıksız süren kuvvetli yağış sonucu on dakika içerisinde metrekareye 18 kilogram yağış düştü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, meteoroloji yetkilileri 10 dakika içerisinde metrekareye 18 kilogram yağış düştüğünü bildirildi.

"Bir haftalık yağışın, 10 dakika içerisinde Ankara'ya yağdığını" kaydeden yetkililer yağışın aralıklı olarak devam edeceğini, ancak yeniden yoğun bir yağış yaşanmasını beklemediklerini ifade etti.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ ekiplerinin, Başkentlilerin kuvvetli yağıştan olumsuz etkilenmemesi için gerekli önlemleri alarak, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüğü bildirildi.

Sağanak yağış uyarısı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan "meteorolojik uyarı"da, Yalova'nın doğu ilçeleri ile Kocaeli ve Sakarya'nın güney ilçelerindeki kısa süreli ve gök gürültülü sağanağın saat 18.20'ye kadar etkisini göstereceği belirtildi.

Aydın çevrelerinde ise kısa süreli, gök gürültülü sağanak yağışla birlikte hortum benzeri kuvvetli rüzgar beklendiği, yağışın saat 17.50'ye kadar etkili olacağı ifade edilen açıklamada, vatandaşların sel, su baskını, hortum, heyelan gibi olaylara karşı tedbirli olmaları gerektiği bildirildi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.