13 °C

Araç giydirme firmalarında seçim mesaisi

Endüstriyel reklam firmaları, 24 Haziran'daki seçimler dolayısıyla siyasi partiler ile milletvekili adaylarından gelen araç giydirme, kaplama taleplerine yetişmeye çalışıyor

Araç giydirme firmalarında seçim mesaisi

Endüstriyel reklam firmaları, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle siyasi partiler ile milletvekili adaylarının araç giydirme ve kaplama taleplerine yetişmek için yoğun mesai harcıyor.

Araçlara göre grafikte işin teknik altyapısını ve tasarımlarını hazırlayan, dijital baskının ardından ilgili yüzeye yapıştırarak giydirme, kaplama uygulamalarını yapan firmalar, aşırı yoğunluk nedeniyle çalışma sürelerini uzattı.

Uludağ Endüstriyel Reklam AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Seyfi Söylev konuyla ilgili yaptığı açıklamasında,  ''Araç kaplamaları reklam mecralarının önemli bir ayağını teşkil ediyor. Diğer birimlere göre tüketicinin herhangi bir bedel ödemeden ulaştığı, geniş kitlelerce hatırlanma oranının yüksek olduğu bir mecradır" diye konuştu.

''3 günde AK Parti ve MHP'nin 100'ün üzerinde aracını kapladık''

Yaptıkları işte kendilerine çok güvendiklerini belirten Söylev, şöyle devam etti:

''Bütün planlamalarımızı, personel kapasitemizi ayarladığımız ve sarf malzemelerimizi önceden stokladığımız için herhangi bir sorun yaşamadık. Şu ana kadar günde yaklaşık 40 araç kapladık. Aslında erken seçim kararı biraz ani ve süre kısıtlı olduğu için biz de biraz hazırlıksız yakalandık. Biz daha çok 2019'un Mart'ına kendimizi hazırlamıştık. Bu şekilde olunca biraz hızlı refleks gösterdik, bu sayede sorun yaşamadık. 3 gün içinde AK Parti ve MHP'nin 100'ün üzerinde aracını kapladık."

Söylev, kendileri için son derece yoğun geçen seçim süreci için çalışma saatlerini artırdıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Aşırı bir yoğunluğumuz var. Bu arada diğer işlerimizi de aksatmamaya, fazla mesai yaparak işlerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz. İşler bize 3 aşamada geliyor, önce grafikte işin bir teknik altyapısı hazırlanıyor. Tasarımları çeşitli araçlara göre hazırlıyoruz. Partilerden gelen talepleri araçların boyutuna göre dizayn edip uyarlamalarını yapıyoruz. Dijital baskının ardından yapıştırma ekiplerimiz araçların üzerlerine grafiklerini uyguluyorlar. Son olarak araçlar vatandaşlarla buluşmak üzere yola çıkıyor.''

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap